خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

مزایای راه اندازی سایت و ارزش آن در چیست؟

تا انتهای سال 2020، حدود 5 میلیارد از جمعیت جهان روزانه بالای 4 ساعت از روز خود را در اینترنت می‌گذراندند. این یعنی چیزی حدود 16 درصد از زمان ما، در طول روز به اینترنت اختصاص یافته است. این وابستگی انسان‌های امروزی به اینترنت، و مجازی شدن زندگی‌ها تا جایی پیشرفته است که مرزهای دنیای مجازی و واقعی، هر روز کم رنگ‌ تر از دیروز می‌شوند. در جهانی به این شکل، چرا باید به سراغ راه اندازی وب‌سایت برویم؟ چرا اکثر بازاریابی‌های امروز، اینترنتی شده‌اند؟ مزایای راه اندازی یک سایت برای ما چیست و چه ارزشی دارد؟ چرا کارشناسان عقیده دارند حتی بدون داشتن یک کسب و کار، می‌توان یک وب‌سایت شخصی داشت و از آن کسب درآمد کرد؟ این ها همه سوالاتی هستند که در این مقاله، پاسخ خواهیم داد.

حضور کسب و کارها در دنیای اینترنت

اعلام حضور!‌

از بزرگترین مزیت‌های راه اندازی هر روزه افراد بیشتری خدمات، کتابخانه‌ها و فروشگاه‌ها را رها می‌کنند و برای پیدا کردن آن‌ها به فضای مجازی پناه می‌برند. عادت‌ها و فرهنگ ملل در حال تغییر است و هر لحظه بیشتر با اینترنت، همگام می‌شود. انتظارات مردم نیز از مشاغل و خدمات تغییر کرده و هر تجارتی که سایت نداشته باشد، عملا غیر قابل اعتماد می‌نماید.

با داشتن سایتی مناسب که از نظر فنی و بصری به درستی طراحی شده حتی کوچک‌ترین تجارت‌ها هم به بازیگری مهم در داخل و خارج تبدیل می‌شوند. آمارها نشان می‌دهد اضافه شدن آدرس سایت به کارت ویزیت، اطمینان بیشتری را در مردم ایجاد می‌کند. چرا که می‌دانند پاسخ سوالات خود را از کجا پیدا کنند. در نهایت این نکته را نیز نمی‌توان فراموش کرد که هر چه افراد بیشتری شما را بشناسند، درآمد شما بیشتر خواهد شد.

ارزش های راه اندازی وب‌سایت

تبادل اطلاعات

در ساده ترین حالت، راه اندازی وب‌سایت راهی برای تبادل اطلاعات بین فروشنده و خریدار، تولید کننده محتوا و مخاطب ایجاد می‌کند. می‌توانید لیست ساعت‌هایی که فروشگاه یا دفتر خدمات رسانی شما باز است را با بازدید کنندگان به اشتراک بگذارید؛ راه‌های ارتباطی را به آن‌ها نشان دهید و محصولات و خدمات خود را معرفی کنید. یک سایت به شما اجازه می‌دهد با استفاده از فرم‌های مختلف، اطلاعات کاربران خود را جمع آوری کنید، آن‌ها را بشناسید و اینگونه هزینه بازاریابی را تا جای ممکن کاهش دهید.

اعتبار

در دنیای مدرن امروزی، انتظار می‌رود که هر چیزی، از شرکت گرفته تا دست نوشته‌های شما یک نسخه مجازی نیز داشته باشند. وب‌سایت شما می‌تواند برای کار شما اعتبار به همراه بیاورد. بالاتر هم گفته شد نبود آدرس سایت در کارت ویزیت یک شرکت مثل این است که کارت ویزیتی بدون شماره تلفن و آدرس به افراد بدهید. سایت شما باید بتواند به سوالات اولیه‌ای مثل این که خدمات شما چیست؟ یا چرا باید شما را انتخاب کنم؟ به خوبی پاسخ دهد. این نکته هم از قلم نیاندازیم که هر چه طراحی سایت حرفه‌ای تر باشد و مخاطب در آن حس راحتی بیشتری داشته باشد، اعتبار و محبوبیت شما نیز افزایش می‌یابد.

حضور کسب و کارها در دنیای اینترنت

کاهش هزینه‌ها

علاوه بر تبادل اطلاعات، می‌توانید از سایت خود برای فروش محصولات و خدمات خود به صورت مستقیم و بدون واسطه استفاده کنید. در حقیقت هزینه داشتن یک فروشگاه یا دفتر بزرگ را از دوش خود بر می‌دارید. سایت‌های شخصی نیز به علت افزایش اعتبار و قابلیت استفاده از تبلیغات، در طولانی مدت به طور کامل هزینه صرف شده را به شما برمی‌گردانند که یعنی کاهش هزینه‌ها.

کاهش هزینه در بحث محصولات و خدمات ویژگی مثبت دیگری نیز دارد. در واقع شما می‌توانید هزینه اضافی که به علت فروش محصولات و خدمات خود به صورت حضوری متحمل می‌شدید، در جهت تبلیغات یا کاهش قیمت تمام شده برای مشتری استفاده کنید. این کار باعث جذب مخاطب و مشتری بیشتری به سمت شما می‌شود.

 

کاهش هزینه‌ها با راه اندازی وب‌سایت

گسترش بازار هدف

از بزرگترین مزایای راه اندازی سایت گسترش فضای ارائه خدمات شما در بستر انلاین است. نکته‌ای که خیلی وقت‌ها در رابطه با راه اندازی وب‌سایت‌ فراموش می‌شود، این است که با داشتن یک سایت بازار هدف شما گسترش می‌یابد. سایت شما برای همه افراد، در سراسر جهان قابل دسترسی است. این یعنی موانع جغرافیایی را به طور کامل از کسب و کار خود حذف می‌کنید و هر کسی با هر ملیت و قومیتی می‌تواند با شما ارتباط بگیرد. این یعنی 5 میلیارد مشتری بالقوه!

تبلیغات

ابزارهایی مثل گوگل ادوردز یا فیسبوک می‌توانند قدرت تبلیغاتی خیلی بیشتری را نسبت به تبلیغات سنتی بیلبوردی یا روی دیوارهای شهر را به شما بدهند. این تنها زمانی ممکن است که شما یک شعبه آنلاین هم داشته باشید؛ چرا که تبلیغات مجازی برای چیزی حقیقی بازخورد خیلی خوبی ندارد. سایت شما همیشه می‌تواند با عمل به استراتژی سئو مناسب و طراحی جذاب و حرفه‌ای، به اولین نتایج جست و جو بدل شود که از هر تبلیغی تاثیر گذارتر است.

رقابت

شاید حس کنید برای کار خود نیازی به داشتن سایت ندارید! باید در نظر بگیرید که احتمال این که رقبای شما سایت داشته باشند، بسیار زیاد است. این بدین معنا است که شما یکی از راه‌هایی که رقبا، برای جذب مشتری استفاده می‌کنند را ندارید. در نتیجه در دراز مدت شما تبدیل به رقیب سنتی و شکست خورده‌ای می‌شوید که تنها مزیتتان، بهبود بازدهی تجارت رقبا است  و از دیگر مزایای راه اندازی سایت در این شناخت بهتر و کامل تر رقبا و بررسی فعالیت های آن‌هاست.

مسیر رشد کسب و کارها در دنیای دیجیتال

سایت؛ باشد یا نباشد!؟

امروزه داشتن یک سایت برای کسب و کارها و شرکت‌ها یک انتخاب نیست؛ بلکه یک باید است. داشتن یک سایت همان قدر مهم است که داشتن شماره تلفن یا آدرس دفتر! تحقیقات مختلف نشان می‌دهد که از هر 10 مشتری، 6 نفر انتظار دارند که کسب و کار مورد نظرشان در اینترنت سایت و محتوا داشته باشد. در نتیجه اگر صاحب کسب و کاری هستید  یا می‌خواهید کسب و کاری را شروع کنید، یکی از اولین قدم‌هایی که بر می‌دارید باید راه اندازی وب‌سایت باشد.

داشتن یک سایت شخصی نیز از این قاعده مستثنی نیست. شاید در گشته می‌توانستید خیلی از کارها مثل تولید محتوا یا ارائه خدمات خود را به صورت حضوری انجام دهید؛ اما آن دوره به معنای واقعی کلمه به پایان رسیده است. اینترنت پر شده از رزومه‌های آنلاین و وبسایت‌ها شخصی که با تولید محتوا و بلاگینگ، کسب درآمد می‌کنند. عقب ماندن و سوار نشدن بر چنین موجی در نهایت، تنها باعث پشیمانی خواهد شد.

به این صفحه امتیاز دهید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×