خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

طراحی و توسعه سایت بر اساس اصول سئو یعنی چه؟

شاید این سوال برای بسیاری از کاربران اینترنت پیش آید که بر چه اساسی برخی از سایت­‌ها در صفحه اول موتور جستجو گوگل قرار دارند و برخی در صفحات بعدی؟ در اینجا این سوال هم مطرح می­‌شود که معیار اصلی گوگل برای طبقه بندی این سایت­‌ها چیست؟ این کار توسط بهینه سازی انجام می­‌شود. به کمک بهینه سازی یا همان سئو شما می‌توانید سایت خود را به گوگل معرفی کنید تا در رتبه بندی آن جایگاه بهتری پیدا کند. مبحث سئو برای سایت، بسیار مهم و با اهمیت است. برای رسیدن به پاسخ سوال ” طراحی و توسعه سایت بر اساس اصول سئو یعنی چه؟” با آرنیکاوب همراه باشید.

بهینه سازی وب‌سایت

 

سئو یا بهینه سازی چیست؟

سئو (seo) مخفف کلمه (search engine optimization) است که در فارسی بهینه سازی معنی می­‌شود. بهینه سازی یا سئو شامل تمامی فعالیت­‌ها و فرآیند­هایی است که سبب­ بهبود رتبه بندی سایت شما در نتایج جستجو گوگل یا دیگر موتور­های جستجو شود. دو عامل داخلی و خارجی در بهبود وضعیت سایت شما تاثیرگذار هستند. بهینه سازی بیشتر بر روی عوامل داخلی تمرکز دارد. در واقع با بهبود قالب سایت و ساختار آن سعی دارد وضعیت سایت شما را در گوگل بهتر کند.

چگونگی کدنویسی، سرعت لودینگ صفحات، طراحی قالب، چگونگی قرارگیری محتوا در سایت و به طور کلی نحوه طراحی سایت از مهم­­‌ترین عوامل سئو سایت است. عامل مهم دیگر بهینه سازی سایت، محتوای سایت است. بنابراین برای بهینه سازی سایت هم باید مشکلات کدنویسی و قالب سایت حل شود و هم باید از کلمات کلیدی که کاربران در موتورهای جستجوگری نظیر گوگل سرچ می­کنند در محتوای سایت خود استفاده کنید.

حتما بخوانید: سئو چیست؟

مزیت­‌های سئو

بیشترین میزان مصرف حجم ترافیک اینترنت از طریق موتور­های جستجو است. این موضوع سبب شده تا مدیران سایت­‌ها برای دستیابی به درصدی از این حجم به رقابت با یکدیگر بپردازند. بهینه سازی سایت به شما کمک می‌­کند در این رقابت پیروز باشید. از دیگر مزیت‌­های سئو هدایت مخاطبان به سایت مورد نظرشان است. تکنیک­‌های سئو این امکان را در اختیار شما قرار می‌‌دهد تا بتوانید کاربرانی را که در حال جستجوی محصولی مشخص هستند را به فروشگاه اینترنتی خود منتقل کنید و از همین راه از سایت کسب درآمد کنید.

بهترین بازاریابی برای افزایش بازدید از سایت و بهتر دیده شدن در گوگل، هزینه در زمینه سئو سایت است. در بسیاری از موارد می‌­توان به این هزینه به دید سرمایه گذاری نیز نگاه کرد. هیچ گاه به هزینه­‌های انجام شده برای سایت به دید هزینه‌ه­ای اضافی و غیر قابل بازگشت نگاه نکنید. توقف این هزینه­‌ها برای صرفه جویی مانند توقف زمان برای صرفه جویی در وقت است.

 

هدف از بهینه سازی چیست؟

برای کسانی که فروشگاه اینترنتی دارند یا محصولی را در فضای اینترنت به فروش می‌­رسانند، مهم‌ترین هدف از بهینه سازی سایت کسب درآمد از سایت است. به عبارت دیگر کسب و کار­های اینترنتی به دلیل افزایش درآمد به دنبال سئو سایت هستند. به طور کلی اهداف سئو سایت شامل موارد زیر می‌شود:

 • افزایش ترافیک و بازدید سایت
 • افزایش درآمد
 • بهبود رتبه بندی در نتایج گوگل
 • برندسازی
 • تبلیغات موثر

بهینه سازی سایت

طراحی و توسعه سایت بر اساس اصول سئو یعنی چه؟

اگر با اصول سئو آشنایی کافی نداشته باشید نمی­‌توان انتظار بهبود وضعیت سایت را در رتبه بندی گوگل داشت. رعایت اصول سئو به این معنی است که براساس الگوریتم‌­های موتورهای جستجوگر اقدام به بهینه سازی سایت کنید. برای طراحی و توسعه سایت براساس اصول سئو باید به موارد زیر دقت داشته باشید و به آن‌ها عمل کنید.

 1. کلمات کلیدی: استفاده از کلمات کلیدی مناسب در محتوای سایت باعث می­‌شود که کاربر به راحتی بتواند سایت شما را پیدا کند. کلمات کلیدی در بازدید سایت بسیار تاثیرگذار هستند؛ چرا که موتورهای جستجوگر براساس کلمات کلیدی در سایت­‌ها جستجو می­‌کنند.
 2. تراکم متناسب کلمات کلیدی: تراکم متناسب کلمات کلیدی استفاده شده نیز بسیار مهم است. این تناسب براساس تعداد کلمات قرار گرفته شده در محتوای سایت است. اگر تراکم از حدی بیشتر یا کمتر باشد توسط الگوریتم­‌های گوگل به عنوان خطا شناخته می‌­شود.
 3. کلمات کلیدی ناب: این که از چه کلمات کلیدی استفاده می­‌کنید بسیار مهم است. بهتر است از کلمات کلیدی استفاده کنید که بکر باشند و توسط دیگر سایت­‌ها نیز مورد استفاده قرار نگرفته باشند. کلمات کلیدی تکراری باعث کسب امتیاز منفی توسط الگوریتم‌های گوگل می­‌شود.
 4. استفاده از تصاویر: استفاده از تصاویر متناسب با محتوا بسیار مهم است. همچنین عکس برای ظاهر و زیبایی سایت اهمیت زیادی دارد.
 5. قالب سایت: قالب سایت در سرعت سایت تاثیر مستقیمی دارد. همین امر سبب شده تا در سئو سایت به آن توجه ویژه‌­ای داشته باشیم.
 6. به‌روزرسانی: از مهم‌­ترین عواملی که در طراحی و توسعه سایت براساس اصول سئو باید به آن توجه­ بسیار ویژه‌­ای داشت، به‌روزرسانی مطالب و مرتب سازی سایت است. این به روزرسانی باید براساس یک برنامه‌­ریزی مشخص و زمان بندی صحیح انجام شود.

سئو سایت

طراحی و توسعه سایت بر اساس اصول سئو یعنی پایبندی به الگوریتم­‌های موتورهای جستجوگر

به طور حتم اگر بهینه سازی سایت براساس اصول سئو باشد، نتایج قطعا قابل قبول­‌تر است. این امر سبب می‌­شود که زود­تر به اهداف خود برسید. اگر سایت شما در صفحه اول نتایج گوگل نیست، این امر به معنای سئو ضعیف و ناکارآمدی سایت است. البته توجه به زمان هم بسیار مهم است. بالا آوردن سایت و قرار دادن آن در صفحه اول یا صفحات اولیه گوگل قطعا یک شبه امکان پذیر نیست، اما به هر حال نباید اینگونه باشد که پس از یک مدت طولانی انجام بهینه سازی و صرف هزینه­‌های بسیار زیاد، همچنان موفق به بهبود وضعیت سایت خود در گوگل نشده باشید.

طراحی و توسعه سایت براساس اصول سئو سبب کاهش هزینه­‌های شما در بالا آوردن سایت نیز می‌­شود. همچنین افزایش بازدیدکنندگان را به همراه دارد. این امر سبب افزایش مخاطبان سایت و در نهایت کسب سود بیشتر می­‌شود. مدیران سایت­‌های کسب و کار باید تمام تمرکز خود را بر روی سئو سایت قرار دهند؛ چرا که رقابت در بین فروشگاه­‌های اینترنتی و سایت‌­های کسب و کار نسبت به دیگر سایت­‌ها بسیار بیشتر است. اگر شما هم قصد راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی کاملا و بهینه و براساس اصول سئو را دارید، می‌توانید همین حالا سفارش طراحی سایت فروشگاهی خود را به آرنیکاوب بدهید.

 

به این صفحه امتیاز دهید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×