خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

مواردی در رابطه با افزایش کاربرد پذیری سایت

اگر از کسی بپرسید که عامل موفقیت یک وب‌سایت چیست؟ پاسخ‌های متفاوتی از قبیل محتوا، کارآیی و طراحی و گاهی نیز واژه‌هایی  مانند تجربه کاربری و کاربردپذیری به آن داده می‌شود. امروزه توجه به نیازهای کاربران و کاربردپذیری از عوامل اصلی در موفقیت وب‌سایت است. یک وب‌سایت کاربردی نه تنها باعث ایجاد تجربه مثبت در بازدیدکنندگان می‌شود بلکه در موفقیت تجارت شما نیز تاثیر دارد.
کاربردپذیری مواردی مانند طراحی، منو سایت، مطالب و زمان واکنش سایت را شامل می‌شود. وب‌سایت‌ها در حال حاضر از ویژگی‌های جدیدی استفاده می‌کنند و بخش‌های متفاوتی را از قبیل فایل‌های چند رسانه‌ای و نقشه‌ها در خود قرار می‌دهند که تجربه کاربری را تحت تاثیر قرار می‌دهند. اگر این ویژگی‌ها و عناصر بهینه‌سازی نشوند در عوض ارتقاء تجربه کاربری سبب کاهش کاربردپذیری وب‌سایت می‌شوند.
در این مقاله سعی شده است که نحوه بهبود کاربردپذیری و تجربه کاربری بیان شود تا شما بتوانید ارتقاء منوهای سایت را با استفاده از روش‌هایی مانند “ منو ثابت” و همچنین نحوه بهبود جستجوی سایت را فرا بگیرید. همچنین تعدادی از ویژگی‌های بیان شده در این مقاله و اضافه کردن تعدادی کد به کاربردی کردن محتوا و فایل‌های چند رسانه‌ای شما کمک خواهد کرد. در این مطلب امیدواریم بتوانیم مطالبی در رابطه با افزایش کاربردپذیری سایت به شما معرفی کنیم.

Sticky navigation bar 

بررسی‌های که در زمینه کاربردپذیری انجام شده است نشان می‌دهد که منوهای ثابت ۲۲ درصد سریع‌تر هستند. این نوار در واقع همان نوار منو است که در قسمت بالایی سایت قرار دارد و هنگامی که شما صفحه را به سمت پایین می‌آورید، در قسمت بالای مرورگر ویندوز ثابت هستند. شما می‌توانید نوار منو ثابت را با افزودن چند خط از کدهای جاوا اسکریپت ایجاد کنید.

برای دانلود این افزونه کلیک کنید.

افزایش کاربردپذیری سایت- Sticky navigation bar

Topup 

یکی از دستورالعمل‌های کاربردپذیری اطمینان از این موضوع است که هیچ یک از popup ها نظم صفحه سایت را به هم نمی‌زنند. Topup یک کتابخانه جاوا اسکریپتی است که به آسانی قابل استفاده است که شما می‌توانید با استفاده از آن تصاویر و صفحات وب را در وب‌سایت خود نمایش دهید.

برای دانلود این افزونه کلیک کنید.

افزایش کاربردپذیری سایت- Topup

 

AJAX AutoComplete for JQUERY

این پلاگین می‌تواند به کاربردپذیری بیشتر فرم‌های شما کمک کند اما به دلیل این‌که این پلاگین می‌تواند گاهی منحرف کننده باشد باید در حین استفاده از آن احتیاط را رعایت کنید. این امکان شما را قادر می‌سازد تا به آسانی باکس‌هایی را برای داده‌های متنی ایجاد کنید.

افزایش کاربردپذیری سات- AJAX AutoComplete for JQUERY 

Opentip

ابزاری جاوا اسکریپتی است که به صورت رایگان می‌توانید از آن استفاده کنید. Opentip دارای طرح‌های متنوعی است و به شما این امکان را می‌دهد که طرح مورد نظر خود را طراحی کنید. شما همچنین قادرید مطالب مورد نظر خود را با استفاده از AJAX دانلود کنید.

 

کاربردپذیری

Sorttable

جدولی در جاوا اسکریپت است که به بازدیدکنندگان از وب‌سایت شما این امکان را می‌دهد که داده‌های شما را دسته بندی کنند. این جدول دارای ستون‌هایی می‌باشد که به طور خود کار نوع ستون را (عدد، تاریخ، متن) را تشخیص داده و ردیف‌های قابل کلیکی را بر روی عناوین ستون‌ها ایجاد می‌کند.

 

کاربردپذیری سات- Sorttable

Scroll/Follow Sidebar

حرکت دادن نوار کناری روشی است که به وسیله آن شما می‌توانید بخش‌های مورد نظر را در نوار کنار قرار داده تا بازدیدکنندگان وب‌سایت شما در حین حرکت دادن صفحه به این قسمت‌ها دسترسی داشته باشند.

 

افزایش کاربردپذیری سایت- Scroll/Follow Sidebar

Joyride

به شما این امکان را می‌دهد تا به آسانی تورهای ویژه ایجاد کنید. این ویژگی بسیار انعطاف پذیر بوده و شما می‌توانید به کمک آن از تعاملات مردم با تور خود آگاه باشید. این برنامه طوری تنظیم شده است که بتواند با تمام مرورگرها سازگاری داشته باشد.

 

افزایش کاربردپذیری سایت

Uniform

یک پلاگین jQuery مردم پسند است که صورت‌های ثابتی را برای بخش‌های متفاوت در مرورگرها قرار می‌دهد.

 

افزایش کاربردپذیری سایت

FitVids.JS

یک پلاگین jQuery است که کاربرد آسانی دارد و برای اجرای فایل‌های ویدئویی به کار می‌رود و برای طراحی واکنش گرا وب ایده‌آل است که در آن فایل‌های ویدئویی با حجم‌های زیاد و کم را مطابق با حجم مورد نظر وب‌سایت مطابقت می‌دهد.

 

افزایش کاربردپذیری

PageSlide

این پلاگین به شما این امکان را می‌دهد تا اسلایدهای مورد نظر را به صفحه وب اضافه کنید. هنگامی که بر روی مطلب اصلی کلیک می‌کنید مطالب مرتبط با آن را به صورت اسلاید نمایش می‌دهد. این یک پلاگین بسیار کاربردی برای نشان دادن نوار منوی جانبی در یک برنامه کاربردی وب است.

 

افزایش کاربردپذیری

PageGuide.js

یک راهنمای بصری برای بخش‌های موجود در صفحات وب‌سایت است. با این ویژگی شما قادرید در عوض استفاده از پیام‌های راهنمای استاتیک یا یک متن توضیحی، با استفاده از صفحه راهنما به کاربران خود این امکان را بدهید تا از ویژگی‌ها و کاربرد‌های سایت شما آگاه باشند.

 

افزایش کاربردپذیری سایت

Capty

یک پلاگین jQuery است که به شما این امکان را می‌دهد که به تصاویر خود متن یا نوشته اضافه کنید. نوشته‌ها می‌توانند هم به طور ثابت و هم به صورت متحرک و با حرکت دادن موس بر روی عکس قرار بگیرند. همچنین این پلاگین شما را قادر می‌سازد که مطالب را از روی div بیرونی حرکت دهید.

 

افزایش کاربردپذیری سایت

CraftMap

یک پلاگین قابل تنظیم jQuery است که یک تصویر ساده را با استفاده از عناصر پویا مانند نشانگرها به نقشه‌ای کاربردی تبدیل می‌کند. مانند google map شما می‌توانید با قرار دادن نشانگر بر روی تصویر اطلاعاتی را در مورد آن محل بیفزایید.

 

افزایش کاربردپذیری سایت

FitText

این پلاگین شما را قادر می‌سازد که اندازه فونت خود را با توجه به صفحه وب‌سایت خود تنظیم کنید. با استفاده از این پلاگین بر روی طرح واکنش‌گرا خود، می‌توانید به عناوین مقیاس پذیری دست پیدا کنید که بتوانید فونت عناصر را با توجه به عرض آن‌ها تنظیم کنید.

 

افزایش کاربردپذیری سایت

 

به این صفحه امتیاز دهید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×