خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

معتبر یا Valid بودن کد HTML چقدر مهم است؟

Valid بودن یا معتبر بودن کد های HTML

مفهوم این عبارت این است که صفحات وب باید طبق اصول خاصی کدنویسی شوند.

کد های قالب وب سایتها … روز به روز در حال پیشرفت هستند؛ از این رو قالبی که برای سایت خود استفاده می کنید باید کد های آن ولید (استاندارد یا معتبر) باشند تا مشکلی برای سایت شما بوجود نیاید.

بسیاری از طراحان و کاربران بر این باورند که ولید بودن (معتبر بودن) کد های HTML یا HTML5 خواه در طراحی قالب وردپرس باشد، اهمیت زیادی ندارد؛ خواه در هر سایت دیگری به هر زبانی که برنامه نویسی شده باشد. بسیاری از افراد متاسفانه معتقدند که مهم نیست که کد هایی که در فاز کدنویسی HTML استفاده می شود استاندارد باشد یا نامعتبر باشد ولی به جرات میتوان گفت که آن ها سخت در اشتباه هستند زیرا ولید بودن کد های HTML نه تنها در سئوی سایت تاثیر مثبت دارد، بلکه در چگونگی بالا آمدن صفحات سایت در مرورگر های مختلف نیز تاثیرگذار است.

کدنویسی ولید Valid

اگرچه تمامی مرورگر ها ، کد های HTML و HTML5 را می توانند درک کنند، ولی آنها اینکار را به روش های مختلف انجام می دهند. هر مرورگر اینترنتی، اولویت های مخصوصی را در بکارگیری HTML و CSS دارد تا بتواند افکت تصویری مورد نظر را نمایش دهد این مساله در HTML5 و CSS3 بسیار بیشتر خودنمایی میکند. چراکه هیچ استانداردی در بیان آنچه که طراحان می خواهند وجود ندارد. نتیجه این امر آن است که کدی که بنظر در مرورگر کروم بخوبی کار می کند ممکن است در مرورگر فایرفاکس، اپرا و غیره بخوبی کار نکند و یا بالعکس. متاسفانه بسیاری از کدنویسان، کد های خود را تنها بر روی یک مرورگر آزمایش می کنند و بقیه ی کاربرانی را که از مرورگر های دیگر استفاده می کنند را نادیده می گیرند.

اگرچه هنوز برخی صفحات هرچند با وجود خطاهای فراوان در کدنویسی همچنان قابل استفاده و به ظاهر بی نقص می باشند، اما به یاد داشته باشیم وب امروز که وب معنایی است، عرصه رقابت بوده و سایت ها و وبلاگ هایی می توانند موفق شوند که فاکتورهای مثبت بیشتری در اختیار داشته باشند. ولید بودن کد های HTML نیز یکی از این فاکتور های مثبت است.

چگونه کدنویسی را ولید کنیم؟

استفاده از نرم افزار های ساخته شده برای این منظور مانند Dreamweaver یا سرویس های آنلاین که معتبرترین آنها سرویس Validator مربوط به W3C یا کنسرسیوم جهانی وب می باشد، باعث می شود که راحت تر کدنویسی ها را ولید و استاندارد انجام دهیم. این نرم افزارها و سرویس ها با امکانات و ویژگی های فراوان دیگری که دارند می توانند در طراحی و کدنویسی ها بسیار کار آمد باشند.

گروه آرنیکاوب در طراحی سایت ها و کدنویسی ها با استفاده از استاندارد های روز دنیا، معتبر ترین کدنویسی ها را انجام می دهد و سایت طراحی شده توسط گروه آرنیکاوب کاملا ولید خواهد بود.

آموزش برنامه نویسی

4/5 - (3 امتیاز)

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×