خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

آموزش گام به گام زبان برنامه نویسی C#

اگر دوست دارید وارد دنیای برنامه نویسی به ویژه برنامه نویسی بازی های کامپیوتری و ویدئویی شوید، زبان برنامه نویسی C# ( بخوانید سی شارپ) یکی از بهترین گزینه های شما برای یادگیری و آموزش می باشد. در این مقاله می خواهیم درباره آموزش برنامه نویسی با زبان برنامه نویسی C# توضیحاتی به شما علاقه مندان به این حوزه بدهیم.

زبان برنامه نویسی C# چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

این زبان برنامه نویسی پیشرفته و سطح بالا می باشد که توسط شرکت مایکروسافت تولید شده و توسعه یافته است. C# در چهارچوب زبان دات نت تولید شده و از خانواده زبان های C می باشد.

این زبان برنامه نویسی سمت سرور، در عین حال که یکی از قدرتمند ترین زبان های برنامه نویسی در دنیا است بسیار ساده طراحی شده و ویژگی هایی همچون تابعی، عمومی، شی گرایی و جزء گرایی را در خود دارد. این زبان با این که مربوط به دو دهه گذشته یعنی حدود سال های 2000 تولید شده است، اما هرگز نمی توان صفت قدیمی بودن را به آن نسبت داد چرا که از آن زمان تا کنون همواره در حال تکامل بوده و بروز رسانی های متعددی برای آن آمده است.

منابع آموزشی بسیار زیادی برای یادگیری در فضای مجازی به صورت رایگان موجود است که متاسفانه اکثر آن ها به زبان انگلیسی می باشند. پس اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید ما به شما اطمینان می دهیم که با کمترین هزینه می توانید بهترین منابع آموزشی را درباره هر مبحث و موضوعی از طریق اینترنت استخراج کرده و به یادگیری و توسعه ی فردی خویش بپردازید.

کاربرد های زبان برنامه نویسی C# چیست؟

آموزش گام به گام زبان برنامه نویسی C# و تصویر یک کارگر

زبان C# یک زبان همه منظوره است و به دلیل ویژگی های زیاد و قدرت خیلی خوبی که دارد، کاربرد های بسیار زیادی هم دارد و همانند زبان برنامه نویسی java برای پروژه های اقتصاده بزرگ قابل استفاده می باشد. سی شارپ برای ساخت سیستم عامل های قوی در شرکت های نوکیا و HTC استفاده شده است. همچنین این زبان برای ساخت بازی های ویدئویی نیز بسیار مناسب است. کتابخانه ها و فریم ورک های بسیار زیادی برای این زبان نوشته شده اند اما بزرگترین کتابخانه زبان برنامه نویسی C# کتابخاته ی .NET (دات نت) می باشد و توسط این کتاب خانه برنامه نویسان دیگر نیازی به نوشت کد های طولانی برای یک کار ساده مانند ارسال ایمیل را نخواهند داشت.

این زبان بر روی تمامی پلتفرم ها و سیستم عامل های آشنا قابلیت برنامه نویسی دارد. پلتفرم هایی از قبیل موبایل ها، کنسول های بازی خانگی، کامپیوتر های شخصی، سیستم های اداری و بانکی و … از نظر سیستم عامل های مطرح نیز زبان برنامه نویسی C# از سیتم عامل های ویندوز، مک، لینوکس، اندروید، IOS، ویندوزفون و سیمبین پشتیبانی کامل می کند و این بدان معنی است که شما می توانید با تولید یک نرم افزار برای سیستم عامل ویندوز، با اعمال یک مقدار تغییرات کوچک آن نرم افزار را بر روی سیستم عامل های دیگر نیز به خوبی اجرا کنید.

C# برای چه کسانی مناسب است؟

معمولا پیشنهاد می شود که اگر قصد یادگیری برنامه نویسی C# را دارید، قبل از آن به دنبال آموزش زبان برنامه نویسی C++ باشید که البته اگر با زبان C++ هم آشنا نباشید، نیز می توانید به راحتی برنامه نویسی C# فرا گرفته و با آن ارتباط برقرار کنید.

با این زبان اگرچه تقریبا می توان همه کار انجام داد اما معمولا علاقه مندان به تولید نرم افزارهای اندرویدی و یا نرم افزار های کامپیوتری و حتی بازی های کامپیوتری بیشتر به سراغ آموزش زبان برنامه نویسی C# می آیند. برای طراحی سایت و توسعه ی وب بیشتر پیشنهاد می شود که از زبان هایی مانند JavaScript و مخصوصا PHP استفاده شود. بنابراین اگر به دنبال طراحی و کدنویسی وب سایت هستید بهتر است به سراغ زبان های برنامه نویسی یاد شده بروید.

دوره های آموزش زبان برنامه نویسی C#

آموزش گام به گام زبان برنامه نویسی C#

متاسفانه دوره های زبان برنامه نویسی C# در سطح کشور زیاد نمی باشند و از بین همین تعداد محدود و کم تنها بعضی از آنها آموزش های اصولی و معتبر را به علاقه مندان شرکت در دوره های حضوری ارائه می دهند. بنابراین بهترین راه برای یادگیری زبان برنامه نویسی C# یادگیری زبان انگلیسی و سپس جستجو در منابع آموزشی انگلیسی می باشد. اما با توجه به نیاز بعضی از علاقه مندان به این حوزه، ما در اینجا دو مورد از بهترین و معتبر ترین مجموعه های آموزشی را به شما معرفی می کنیم.

دوره های آموزشی زبان برنامه نویسی C# آرنیکاوب

مجموعه ی آرنیکاوب یکی از قدیمی ترین و اولین مراکز فعالیت کننده در زمینه ی آموزش برنامه نویسی در شرق کشور می باشد و با تجربه ی ده ساله ای که در این زمینه دارد تبدیل به یکی از معتبرترین مراکز آموزشی در شرق کشور شده است. اساتید و مدرسان حاضر در این دوره ها همگی جزو بهترین و با تجربه ترین افراد در سطح کشور می باشند و تا کنون پروژه های دولتی و غیر دولتی بزرگی انجام داده اند. اگر به دنبال یکی از بهترین و معتبرترین مراکز آموزشی برای آموزش زبان برنامه نویسی C# در شرق کشور هستید ما به شما دوره ی آموزش زبان برنامه نویسی C# را پیشنهاد می کنیم.

یادگیری زبان برنامه نویسی C# توسط پلتفرم رشدانا

چندی از بهترین و بزرگترین اساتید و مدرسان آموزشی در سراسر کشور و در حوزه ی IT، در پلتفرم تازه تاسیس رشدانا شروع به فعالیت کرده اند و شما می توانید هرگونه دوره ی آموزشی در زمینه های IT و توسعه ی فردی از جمله دوره ی آموزش زبان برنامه نویسی C#را در پلتفرم آموزشی رشدانا پیدا کنید و در آن ثبت نام کنید.

تمام آموزش ها در دوره های آموزشی رشدانا به بهترین نحو و با بالاترین کیفیت انجام می شوند و گواهی حضور در این دوره ها در پایان هر دوره به شرکت کنندگان داده می شود.

به این صفحه امتیاز دهید.

خواندن مطالب زیر را نیز به شما پیشنهاد میکنیم:

پرسش و پاسخ، نظر

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

طراحی شده توسط تیم توسعه و طراحی آرنیکاوب
×